Stavebniny Smejkal >> O firmě

O vzniku a historii firmy

Firma Stavebniny Libor Smejkal vznikla prvního června roku 1993. Původní název, na který si někteří pamatují, byl Stavebniny Jelínek a Smejkal. V té době reprezentovali stavebniny pouze tři lidé. Tito lidé stáli za zrodem firmy a jejími prvními úspěchy. Právě v této době se dostalo jméno firmy do povědomí veřejnosti. Od počátku se podnikalo v pronajatých prostorách firmy Jelínek s.r.o. s pronajatou destou a nakladačem Hon UN51. Majetkem firmy v této době byla jediná multikára, pracovní stoly, židle, nově zakoupený počítač, ale hlavně obrovská chuť do práce. Finanční prostředky na rozjezd firmy a zásoby (v prvním roce asi půl miliónu korun), krátkodobě zapůjčily soukromé osoby.


Od prvního ledna 1995 firma změnila název na současný Stavebniny Smejkal Libor – fyzická osoba. V té době pracovali ve firmě již čtyři lidé. Roční obrat byl zdruba 40 miliónů korun. Neustálou usilovnou prací se dařilo firmě prosadit se na místním trhu. Dařilo se čím dál více rozvíjet i velkoobchod a to dokonce i zahraniční (např. vývoz zdravotní keramiky do Polska).

V roce 1997 jsme otevřeli pobočku v střediskové obci Budišov v okrese Třebíč. Tam prodáváme také v pronajatých prostorách. Podařilo se nám opět rozšířit okruh zákazníků, kteří jsou – doufáme – spokojeni.

V roce 1999 jsme konečně koupili pozemek a budovy. V následujícím roce jsme rozšířili prodejní a výstavní plochu v budově, kde jsou kanceláře a šatny pro zaměstnance.

V roce 2000 jsme pořídili nový vůz Renault o nosnosti 9t s hydraulickou rukou o nostosti 3t. Tento pracovitý pomocník slouží spolu s vozem Liaz + HR a Avia sklopka pro rozvoz stavebních materiálů zákazníkům.

Tuto službu praktikujeme od samého vzniku firmy.

V roce 2002 jsme navázali spolupráci s firmou Vando s.r.o., pro kterou jsme začali zajišťovat autodopravu – rozvoz telekomunikačního materiálu po celé ČR.

V tom samém roce došlo k rozsáhlé rekonstrukci areálu stavebnin. Bankovní úvěr, vlastní síly a pomoc firem Buildingcentrum VM a Suchá výstavba Zdeněk Barták, nám umožnily vyasfaltovat celou plochu o rozloze cca 5200 m2, postavit novou plechovou halu se čtyřmi vchody o rozměru 60 x 12 m, postavit boxy na sypké materiály, přední a zadní plot, dostavět dílnu, opravit střechu staré budovy, opravit fasádu, vyměnit okna, opravit sklad a v neposlední řadě rozšířit prodejní plochu prodejny. Toto vše probíhalo za plného provozu po dobu 8 měsíců.

V roce 2003 došlo k obměně nákladního vozidla. Byl odprodán LIAZ a na místo něj byl zakoupen automobil MAN s hydraulickou rukou Palfinger 16000L. Tím došlo k zlepšení pracovních podmínek řidiče a doprava materiálů se zrychlila.

V roce 2004 jsme k tomuto vozidlu zakoupili nákladní vlek Panav o nosnosti 14 t. Tato souprava naváží a rozváží materiál a též se zapojila do rozvozu telekomunikačního materiálu pro firmu Telecom.

V roce 2007 jsme provedli opravu posledního plotu za skladovou halou stavebnin a budeme se snažit využít i poslední opominutý kout nádvoří s odloženými věcmi.

V roce 2010 firma odkoupila vedlejší nevyužitý pozemek a okamžitě zahájila stavební práce. Nová asfaltová plocha byla dokončena začátkem července 2011.

Firma v současné době zaměstnává 9 zaměstnanců, z toho jsou 3 ženy. Hlavním cílem je pro nás SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK, který se k nám rád vrací a doporučuje nás, jako spolehlivého a rychlého dodavatele. A o to se celý kolektiv snaží neustále ze všech sil.

 

Libor Smejkal, vedení firmy